1R A (2/2) Tid Efter
1. Emelie Torstensason Jönköpings BHK 6:46
2. Jeanette Wiberg Skånes Draghundsklubb 7:46 +1:00
1R B (5/5) Tid Efter
1. Annelie Busk Hammarö BK 6:21
2. Dennis Wiström Sv.Beauceronklubben 7:47 +1:26
3. Jenny Hammar SPHK Västra 9:55 +3:34
  Annelie Busk Hammarö BK Ej start
  Annika Jarl Ljungsten Sv Schäferhundklubben Ej start
1R C (2/2) Tid Efter
1. Björn Zelander Vildmarkens DHK 7:23
  Jenny Larsson SPHK Västra Ej start
1RJ A (3/3) Tid Efter
1. Henrik Sparr Mora BK 6:44
2. Stina Ås Mullsjö BHK 9:49 +3:05
3. Millan Edman 12:18 +5:34
2R A (4/4) Tid Efter
1. Ivan Bengtsson Hällefors BK 11:00
2. Helene Mv Voster Skånes Draghundsklubb 12:10 +1:10
3. Annelie Busk Hammarö BK 13:40 +2:40
4. Karin Olsson Skånes Draghundsklubb 13:55 +2:55
2R C (7/7) Tid Efter
1. Jonas Nilsson Skånes Draghundsklubb 12:07
2. Moa Björk Södra Dalarnas DHK 12:39 +0:32
3. Hanna Persson SPHK Södra 13:08 +1:01
4. Ida Björk Södra Dalarnas DHK 13:09 +1:02
5. Malin Ellström SPHK Södra 17:00 +4:53
  Jenny Larsson SPHK Västra Ej start
  Johanna Taren Ej start
4R B (3/3) Tid Efter
1. Ann-Christine Laursen SPHK Södra 17:33
2. Elisa Perkiö SPHK Mälardalen 18:34 +1:01
3. Lotta Johansson SPHK Södra 26:52 +9:19
4R C (2/2) Tid Efter
1. Mathias Ellsäter SPHK Södra 13:35
2. Andreas Frisk Södra Dalarnas DHK 14:58 +1:23
6R C (1/1) Tid Efter
1. Sverker Björk Södra Dalarnas DHK 14:24
BM A (2/2) Tid Efter
1. Claes-Johan Gustafsson Södra Dalarnas DHK 10:58
  Bengt Björklund Södra Dalarnas DHK Ej start
BM B (2/2) Tid Efter
1. Per Larsson Värmdö Brukshundklubb 15:16
  Anders Larsson Fallquist Karlskoga BK Ej start
BW B (3/3) Tid Efter
1. Helena Grauers Johansson SPHK Södra 21:51
2. Lotta Johansson SPHK Södra 22:46 +0:55
3. Isabell Karlsson Rydell SPHK Södra 27:06 +5:15
BW C (1/1) Tid Efter
  Jenny Larsson SPHK Västra Ej start
CM A (2/2) Tid Efter
1. Thomas Sparr Mora BK 8:49
  Bengt Björklund Södra Dalarnas DHK Ej start
CM B (2/2) Tid Efter
1. Janne Gunnarsson Karlskoga BK 10:35
2. Hans Gunnarsson Karlskoga BK 12:44 +2:09
CM C (1/1) Tid Efter
1. Jonas Nilsson Skånes Draghundsklubb 11:50
CW A (2/2) Tid Efter
  Karin Olsson Skånes Draghundsklubb Ej start
  Karin Olsson Skånes Draghundsklubb Ej start
CW B (2/2) Tid Efter
1. Helen Rygert Jönköpings BHK 15:39
2. Lotta Johansson SPHK Södra 30:09 +14:30
CW C (2/2) Tid Efter
1. Moa Björk Södra Dalarnas DHK 13:17
  Malin Ellström SPHK Södra Ej start
CWV B (1/1) Tid Efter
1. Kerstin Knobloch Sv.Riesenschauzerklubben 14:35
BWJ A (1/1) Tid Efter
1. Tove Wiberg Skånes Draghundsklubb 5:40
MOT 2R C (2/3) Tid Efter
1. Maritha Åhl 8:27
2. Maritha Åhl 9:01 +0:34
MOT 2R A (2/2) Tid Efter
1. Björn Zelander 8:00
2. Peter Svensson 9:34 +1:34
MOT BM A (1/1) Tid Efter
1. Rolf Arthursson 6:30
MOT BM C (1/1) Tid Efter
1. Anders Thelin 7:42
MOT 1R A (1/1) Tid Efter
1. Thomas Sparr 11:46
MOT BW A (1/1) Tid Efter
1. Charlotte Sköld 9:35
MOT BW B (1/1) Tid Efter
1. Maria Svensson 14:00
MOT 1R B (1/1) Tid Efter
1. Natalie 12:07
MOT CM A (2/2) Tid Efter
1. Dino Olsson 10:46
2. Karl Sandgren 15:28 +4:42
MOT CW B (8/9) Tid Efter
1. Hanna-Lina Larsson 10:58
2. Jessica Lundmark 11:33 +0:35
3. Linda Andersson 15:09 +4:11
4. Isabell Rydell 15:40 +4:42
5. Kicki Sollander 15:52 +4:54
6. Lottie Edman 16:14 +5:16
7. Johanna Rappe 19:43 +8:45
8. Sara Sjöholm 20:56 +9:58
MOT CWJ (5/6) Tid Efter
1. Cornelia Favgstagbo 15:05
2. Felicia Favgstagbo 16:21 +1:16
3. Amanda Perkiö Sääf 17:33 +2:28
4. Mikaela 18:35 +3:30
5. Dennis Möllergren 22:28 +7:23
MOT CM B (1/1) Tid Efter
1. Anders Johansson 11:59