Dag 1

Klass Bike Woman Grupp A.Individuell start.Distans: 4 km, Snitthast: 21,4 km/tim.
Plc Nr Namn Förening Tid Diff
1 1 ERIKSSON Sara SPHK Södra 11:13,5  
Anmälda: 1 Startande: 1 Utgått: 0

Klass Bike Woman Grupp C.Individuell start.Distans: 4 km, Snitthast: 25,9 km/tim.
Plc Nr Namn Förening Tid Diff
1
2
3
4
3
4
2
5
GRANQVIST Malin
LILJA Mari
DAVIDSSON Sara
ALMEN Cecilia
SPHK Södra
SPHK Södra
SPHK Södra
SPHK Södra
9:15,7
9:34,4
11:34,8
12:30,2

0:18,7
2:19,1
3:14,5
Anmälda: 4 Startande: 4 Utgått: 0

Klass Bike Woman Grupp B.Individuell start.Distans: 4 km, Snitthast: 25,5 km/tim.
Plc Nr Namn Förening Tid Diff
1
2
3
8
7
6
COLLIN Andrea
KOIC Linn
JOHANSSON Lotta
Sv.Reisenschauzerklubben
SBK Halmstad avd
SPHK Södra
9:25,6
12:31,8
13:29,6

3:06,2
4:04,0
Anmälda: 3 Startande: 3 Utgått: 0

Klass Bike Men Grupp A. Individuell start. Distans: 4 km, Snitthast: 35,6 km/tim.
Plc Nr Namn Förening Tid Diff
1
2
10
9
JADSTEN Patrik
ORMBY Christer
Skånes Draghundsklubb
Hällefors BK
6:44,8
8:47,0

2:02,2
Anmälda: 2 Startande: 2 Utgått: 0

Klass Bike Men Grupp B. Individuell start. Distans: 4 km, Snitthast: 14,2 km/tim.
Plc Nr Namn Förening Tid Diff
1 11 SCHWARZ Marcus SPHK Södra 16:51,7  
Anmälda: 1 Startande: 1 Utgått: 0

Klass 2 Roller Grupp A.Individuell start.Distans: 4 km, Snitthast: 39,4 km/tim.
Plc Nr Namn Förening Tid Diff
1
2
13
12
BJÖRK Elin
KRISTIANSSON Max
Södra Dalarnas DHK
SPHK Södra
7:05,3
11:12,0

4:06,7

Klass 1 Roller Grupp A .Individuell start.Distans: 4 km, Snitthast: 18,0 km/tim.
1 25 LAGERGREN Kent SPHK Södra SPHK Södra 13:22,2
Anmälda: 1 Startande: 1 Utgått: 0

Klass 1 Roller Grupp C.Individuell start.Distans: 4 km, Snitthast: 21,2 km/tim.
Plc Nr Namn Förening Tid Diff
1 26 PERSSON Robert Skånes Draghundsklubb 11:20,4  
Anmälda: 1 Startande: 1 Utgått: 0

Klass 1 Roller Grupp B .Individuell start.Distans: 4 km, Snitthast: 26,6 km/tim.
Plc Nr Namn Förening Tid Diff
1
2
3
4
30
28
27
29
WISTRÖM Dennis
NILSSON Jonas
LARSSON Jonas
HAMMARQVIST Jennie
Sv.Beauceronklubben
Skånes Draghundsklubb
SBK Halmstad avd
Skellefteå DHK
9:01,5
10:19,4
11:34,4
13:43,9

1:17,9
2:32,9
4:42,4
Anmälda: 4 Startande: 4 Utgått: 0

Klass 1 Roller ungdom Grupp A.Individuell start.Distans: 4 km, Snitthast: 14,6 km/tim.
Plc Nr Namn Förening Tid Diff
1 31 SVENSSON Jesper Skånes Draghundsklubb 16:23,3  
Anmälda: 1 Startande: 1 Utgått: 0

Klass 6 Roller Grupp A. Individuell start. Distans: 4 km, Snitthast: 31,6 km/tim.
Plc Nr Namn Förening Tid Diff
1 32 JADSTEN Patrik Skånes Draghundsklubb 7:35,6  
Anmälda: 1 Startande: 1 Utgått: 0

Klass 6 Roller Grupp C.Individuell start.Distans: 4 km, Snitthast: 25,8 km/tim.
Plc Nr Namn Förening Tid Diff
1
2
3
34
35
36
PERSSON Joakim
BJÖRK Sverker
AX Irené
SPHK Södra
Södra Dalarnas DHK
SPHK Södra
9:17,9
9:18,8
12:27,1

0:00,9
3:09,2
Anmälda: 3 Startande: 3 Utgått: 0

Klass Canicross Men Grupp A.Individuell start.Distans: 4 km, Snitthast: 0 km/tim.
Plc Nr Namn Förening Tid Diff
  37 BROSCHEIT Alexander SPHK Södra DNS  
Anmälda: 1 Startande: 0 Utgått: 0

Klass Canicross Men Grupp C.Individuell start.Distans: 4 km, Snitthast: 17,9 km/tim.
Plc Nr Namn Förening Tid Diff
1
2
3
39
40
38
OLSSON Johan
NILSSON Jonas 3
LAGERGREN Kent
SPHK Södra
Skånes Draghundsklubb
SPHK Södra
13:24,5
17:40,4
20:35,6

4:15,9
7:11,1
Anmälda: 3 Startande: 3 Utgått: 0

Klass Canicross Men Grupp B.Individuell start.Distans: 4 km, Snitthast: 15,6 km/tim.
1
2
42
41
ÅSTRÖM Urban
CHRISTENSEN Marcus
Skånes Draghundsklubb
SPHK Södra
15:22,5
20:06,1

4:43,6
Anmälda: 2 Startande: 2 Utgått: 0

Klass Canicross Woman Grupp A.Individuell start.Distans: 4 km, Snitthast: 12,7 km/tim.
Plc Nr Namn Förening Tid Diff
1 43 NORDFELDT Emelie SPHK Södra 18:53,1  
Anmälda: 1 Startande: 1 Utgått: 0

Klass Canicross Woman Grupp C.Individuell start.Distans: 4 km, Snitthast: 12,4 km/tim.
Plc Nr Namn Förening Tid Diff
1
2
3
4
47
46
45
44
GRANQVIST Malin 3
AX Irené
DAVIDSSON Sara
ELLSTRÖM Malin
SPHK Södra
SPHK Södra
SPHK Södra
SPHK Södra
19:25,1
20:15,8
21:10,4
22:27,1

0:50,7
1:45,3
3:02,0
Anmälda: 4 Startande: 4 Utgått: 0

Canicross Woman Veteran Grupp C.Individuell start.Distans: 4 km, Snitthast: 11,6 km/tim.
Plc Nr Namn Förening Tid Diff
1 48 ALMEN Cecilia SPHK Södra 20:44,9  
Anmälda: 1 Startande: 1 Utgått: 0

Klass Canicross Woman Grupp B.Individuell start.Distans: 4 km, Snitthast: 15,6 km/tim.
Plc Nr Namn Förening Tid Diff
1
2
3
49
50
51
WISTRÖM Madeleine
ELIASON Mari
JOHANSSON Lotta
Sv.Beauceronklubben
Skånes Draghundsklubb
SPHK Södra
15:26,3
21:24,7
28:55,1

5:58,4
13:28,8
Anmälda: 3 Startande: 3 Utgått: 0

Canicross Woman Veteran Grupp B.Individuell start.Distans: 4 km Snitthast: 12,4 km/tim.
Plc Nr Namn Förening Tid Diff
1 52 MANSFELD Annica Sv.Beauceronklubben 19:21,0  
Anmälda: 1 Startande: 1 Utgått: 0

Klass 4 Roller Grupp C.Individuell start.Distans: 4 km, Snitthast: 30,3 km/tim.
Plc Nr Namn Förening Tid Diff
1
2
3
4
33
55
56
54
GRANQVIST Malin
ELLSÄTER Mathias
BROSCHEIT Alexander
FRISK Andreas
SPHK Södra
SPHK Södra
SPHK Södra
Södra Dalarnas DHK
7:56,3
8:14,8
8:14,9
9:16,0

0:18,5
0:18,6
1:19,7
Anmälda: 4 Startande: 4 Utgått: 0

Klass 4 Roller Grupp A.Individuell start.Distans: 4 km, Snitthast: 33,6 km/tim.
Plc Nr Namn Förening Tid Diff
1 53 LUNDGREN Charlotta Skånes Draghundsklubb 7:08,1  
Anmälda: 1 Startande: 1 Utgått: 0

Klass 2 Roller Grupp C.Individuell start.Distans: 4 km, Snitthast: 28,1 km/tim.
Plc Nr Namn Förening Tid Diff
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
57
17
14
15
19
16
58
18
21
24
23
20
22
BJÖRK Moa
PETTERSSON Joakim
BROSCHEIT Alexander
BJÖRK Ida
NILSSON Jonas
PETTERSSON Joakim 2
PERSSON Hanna
KALTHOFF Suzanne
LILJA Marie
ALMEN Cecilia
ELLSTRÖM Malin
PAULSSON Catrin
NILSSON Jonas 2
Södra Dalarnas DHK
SPHK Mälardalen
SPHK Södra
Södra Dalarnas DHK
Skånes Draghundsklubb
SPHK Mälardalen
SPHK Södra
SPHK Södra
SPHK Södra
SPHK Södra
SPHK Södra
SPHK Södra
Skånes Draghundsklubb
8:33,8
8:55,4
9:00,2
9:05,0
9:16,0
9:51,2
10:00,7
11:09,4
11:13,6
11:35,5
12:05,2
17:48,1
DNS

0:21,6
0:26,4
0:31,2
0:42,2
1:17,4
1:26,9
2:35,6
2:39,8
3:01,7
3:31,4
9:14,3
Anmälda: 13 Startande: 12 Utgått: 0

Klass 4 Roller Grupp B.Individuell start.Distans: 4 km, Snitthast: 11,4 km/tim.
Plc Nr Namn Förening Tid Diff
1 59 JOHANSSON Lotta 2 SPHK Södra 21:08,1  
Anmälda: 1 Startande: 1 Utgått: 0

Klass Motion.Individuell start.Distans: 4 km, Snitthast: 26,4 km/tim.
Plc Nr Namn Förening Tid Diff
1
2
3
4
5
63
65
62
61
66
64
WISTRÖM Dennis
LINDBERG Eva
OLSSON Filip
SVENSSON Peter
SCHWARZ Marcus
BJÖRK Sverker
Motion
Motion
Motion
Motion
Motion
Motion
9:06,4
10:34,4
13:07,1
14:35,5
17:31,4
DNS

1:28,0
4:00,7
5:29,1
8:25,0
Anmälda: 6 Startande: 5 Utgått: 0

Dag 2

Klass Bike Woman Grupp A.Individuell start.Distans: 4 km, Snitthast: 20,4 km/tim.
Plc Nr Namn Förening Tid Diff  
1 1 ERIKSSON Sara SPHK Södra 11:45,7    
Anmälda: 1 Startande: 1 Utgått: 0

Distans: 8 km. Snitthast: 20,9 km/tim.
Plc Nr Namn Förening Tid Diff Etapplac.
1 1 ERIKSSON Sara SPHK Södra 22:58   1 1

Klass Bike Woman Grupp C.Individuell start.Distans: 4 km, Snitthast: 22,9 km/tim.
Plc Nr Namn Förening Tid Diff  
1
2
3
4
2
4
3
5
DAVIDSSON Sara
LILJA Mari
GRANQVIST Malin
ALMEN Cecilia
SPHK Södra
SPHK Södra
SPHK Södra
SPHK Södra
10:30,5
10:36,6
10:37,3
16:57,4

0:06,1
0:06,8
6:26,9
 
Anmälda: 4 Startande: 4 Utgått: 0

Distans: 8 km. Snitthast: 24,2 km/tim.
Plc Nr Namn Förening Tid Diff Etapplac.
1
2
3
4
2
4
3
5
GRANQVIST Malin
LILJA Mari
DAVIDSSON Sara
ALMEN Cecilia
SPHK Södra
SPHK Södra
SPHK Södra
SPHK Södra
19:52
20:10
22:04
29:27

0:18
2:12
9:35
1 3
2 2
3 1
4 4

Klass Bike Woman Grupp B.Individuell start.Distans: 4 km, Snitthast: 25,8 km/tim.
Plc Nr Namn Förening Tid Diff  
1
2
3
8
6
7
COLLIN Andrea
JOHANSSON Lotta
KOIC Linn
Sv.Reisenschauzerklubben
SPHK Södra
SBK Halmstad avd
9:17,8
15:28,3
16:29,4

6:10,5
7:11,6
 
Anmälda: 3 Startande: 3 Utgått: 0

Distans: 8 km. Snitthast: 25,7 km/tim.
Plc Nr Namn Förening Tid Diff Etapplac.
1
2
3
8
6
7
COLLIN Andrea
JOHANSSON Lotta
KOIC Linn
Sv.Reisenschauzerklubben
SPHK Södra
SBK Halmstad avd
18:42
28:57
29:00

10:15
10:18
1 1
3 2
2 3

Klass Bike Men Grupp A.Individuell start.Distans: 4 km, Snitthast: 35,0 km/tim.
Plc Nr Namn Förening Tid Diff  
1
2
10
9
JADSTEN Patrik
ORMBY Christer
Skånes Draghundsklubb
Hällefors BK
6:51,4
7:48,2

0:56,8
 
Anmälda: 2 Startande: 2 Utgått: 0

Distans: 8 km. Snitthast: 35,3 km/tim.
Plc Nr Namn Förening Tid Diff Etapplac.
1
2
10
9
JADSTEN Patrik
ORMBY Christer
Skånes Draghundsklubb
Hällefors BK
13:35
16:35

3:00
1 1
2 2

Klass Bike Men Grupp B.Individuell start.Distans: 4 km, Snitthast: 13,5 km/tim.
Plc Nr Namn Förening Tid Diff  
1 11 SCHWARZ Marcus SPHK Södra 17:49,2    
Anmälda: 1 Startande: 1 Utgått: 0

Distans: 8 km. Snitthast: 13,8 km/tim.
Plc Nr Namn Förening Tid Diff Etapplac.
1 11 SCHWARZ Marcus SPHK Södra 34:40   1 1

Klass 2 Roller Grupp A.Individuell start Distans: 4 km, Snitthast: 33,8 km/tim.
Plc Nr Namn Förening Tid Diff  
1
2
13
12
BJÖRK Elin
KRISTIANSSON Max
Södra Dalarnas DHK
SPHK Södra
7:06,8
9:52,6

2:45,8
 
Anmälda: 2 Startande: 2 Utgått: 0

Distans: 8 km. Snitthast: 33,8 km/tim.
Plc Nr Namn Förening Tid Diff Etapplac.
1
2
13
12
BJÖRK Elin
KRISTIANSSON Max
Södra Dalarnas DHK
SPHK Södra
14:11
21:04

6:53
1 1
2 2

Klass 1 Roller Grupp A .Individuell start.Distans: 4 km, Snitthast: 18,6 km/tim.
Plc Nr Namn Förening Tid Diff  
1 25 LAGERGREN Kent SPHK Södra 12:53,7    
Anmälda: 1 Startande: 1 Utgått: 0

Distans: 8 km. Snitthast: 18,3 km/tim.
Plc Nr Namn Förening Tid Diff Etapplac.
1 25 LAGERGREN Kent SPHK Södra 26:15    

Klass 1 Roller Grupp C.Individuell start.Distans: 4 km, Snitthast: 20,6 km/tim.
Plc Nr Namn Förening Tid Diff  
1 26 PERSSON Robert Skånes Draghundsklubb 11:38,6    
Anmälda: 1 Startande: 1 Utgått: 0

Distans: 8 km. Snitthast: 20,9 km/tim.
Plc Nr Namn Förening Tid Diff Etapplac.
1 26 PERSSON Robert Skånes Draghundsklubb 22:58   1 1

Klass 1 Roller Grupp B .Individuell start.Distans: 4 km, Snitthast: 25,9 km/tim.
Plc Nr Namn Förening Tid Diff  
1
2
3
4
30
28
27
29
WISTRÖM Dennis
NILSSON Jonas
LARSSON Jonas
HAMMARQVIST Jennie
Sv.Beauceronklubben
Skånes Draghundsklubb
SBK Halmstad avd
Skellefteå DHK
9:15,2
11:30,4
13:04,5
13:30,9

2:15,2
3:49,3
4:15,7
 
Anmälda: 4 Startande: 4 Utgått: 0

Distans: 8 km. Snitthast: 26,3 km/tim
Plc Nr Namn Förening Tid Diff Etapplac.
1
2
3
4
30
28
27
29
WISTRÖM Dennis
NILSSON Jonas
LARSSON Jonas
HAMMARQVIST Jennie
Sv.Beauceronklubben
Skånes Draghundsklubb
SBK Halmstad avd
Skellefteå DHK
18:16
21:49
24:38
27:13

3:33
6:22
8:57
1 1
2 2
3 3
4 4

Klass 1 Roller ungdom Grupp A.Individuell start.Distans: 4 km, Snitthast: 0 km/tim.
Plc Nr Namn Förening Tid Diff  
1 31 SVENSSON Jesper Skånes Draghundsklubb DNS    
Anmälda: 1 Startande: 0 Utgått: 0

Klass 6 Roller Grupp A.Individuell start.Distans: 4 km, Snitthast: 34,3 km/tim.
Plc Nr Namn Förening Tid Diff  
1 32 JADSTEN Patrik Skånes Draghundsklubb 7:00,7    
Anmälda: 1 Startande: 1 Utgått: 0

Distans: 8 km. Snitthast: 32,9 km/tim.
Plc Nr Namn Förening Tid Diff Etapplac.
1 32 JADSTEN Patrik Skånes Draghundsklubb 14:35   1 1

Klass 6 Roller Grupp C.Individuell start.Distans: 4 km, Snitthast: 24,7 km/tim.
Plc Nr Namn Förening Tid Diff  
1
2
3
34
35
36
PERSSON Joakim
BJÖRK Sverker
AX Irené
SPHK Södra
Södra Dalarnas DHK
SPHK Södra
9:43,3
9:59,1
10:55,9

0:15,8
1:12,6
 
Anmälda: 3 Startande: 3 Utgått: 0

Distans: 8 km. Snitthast: 25,3 km/tim.
Plc Nr Namn Förening Tid Diff Etapplac.
1
2
3
34
35
36
PERSSON Joakim
BJÖRK Sverker
AX Irené
SPHK Södra
Södra Dalarnas DHK
SPHK Södra
19:00
19:17
23:22

0:17
4:22
1 1
2 2
3 3

Klass Canicross Men Grupp C.Individuell start.Distans: 4 km, Snitthast: 17,9 km/tim.
Plc Nr Namn Förening Tid Diff  
1
2
3
39
38
40
OLSSON Johan
LAGERGREN Kent
NILSSON Jonas 3
SPHK Södra
SPHK Södra
Skånes Draghundsklubb
13:23,5
15:41,0
17:29,5

2:17,5
4:06,0
 
Anmälda: 3 Startande: 3 Utgått: 0

Distans: 8 km. Snitthast: 17,9 km/tim.
Plc Nr Namn Förening Tid Diff Etapplac.
1
2
3
39
38
40
OLSSON Johan
LAGERGREN Kent
NILSSON Jonas 3
SPHK Södra
SPHK Södra
Skånes Draghundsklubb
26:47
35:09
36:16

8:22
9:29
1 1
2 3
3 2

Klass Canicross Men Grupp B.Individuell start.Distans: 4 km, Snitthast: 16,3 km/tim.
Plc Nr Namn Förening Tid Diff  
1
2
42
41
ÅSTRÖM Urban
CHRISTENSEN Marcus
Skånes Draghundsklubb
SPHK Södra
14:43,5
20:07,2

5:23,7
 
Anmälda: 2 Startande: 2 Utgått: 0

Distans: 8 km. Snitthast: 16,0 km/tim.
Plc Nr Namn Förening Tid Diff Etapplac.
1
2
42
41
ÅSTRÖM Urban
CHRISTENSEN Marcus
Skånes Draghundsklubb
SPHK Södra
30:05
40:13

10:08
1 1
2 2

Klass 2 Roller Grupp C.Individuell start.Distans: 4 km, Snitthast: 27,7 km/tim.
Plc Nr Namn Förening Tid Diff  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
17
14
15
18
16
58
19
23
20
21
24
22
BJÖRK Moa
PETTERSSON Joakim
BROSCHEIT Alexander
PERSSON Hanna
NILSSON Jonas
PETTERSSON Joakim 2
BJÖRK Ida
ALMEN Cecilia
ELLSTRÖM Malin
KALTHOFF Suzanne
LILJA Marie
PAULSSON Catrin
Södra Dalarnas DHK
SPHK Mälardalen
SPHK Södra
SPHK Södra
Skånes Draghundsklubb
SPHK Mälardalen
Södra Dalarnas DHK
SPHK Södra
SPHK Södra
SPHK Södra
SPHK Södra
SPHK Södra
8:40,6
8:45,5
9:16,1
9:19,2
9:41,4
10:28,5
10:42,8
11:09,4
11:45,7
11:56,6
11:59,0
13:56,7

0:04,9
0:35,5
0:38,6
1:00,8
1:47,9
2:02,2
2:28,8
3:05,1
3:16,0
3:18,4
5:16,1
 
Anmälda: 12 Startande: 12 Utgått: 0

Distans: 8 km. Snitthast: 27,9 km/tim.
Plc Nr Namn Förening Tid Diff Etapplac.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
17
14
15
16
18
19
58
23
21
24
20
22
BJÖRK Moa
PETTERSSON Joakim
BROSCHEIT Alexander
NILSSON Jonas
PERSSON Hanna
BJÖRK Ida
PETTERSSON Joakim
ALMEN Cecilia
ELLSTRÖM Malin
KALTHOFF Suzanne
LILJA Marie
PAULSSON Catrin
Södra Dalarnas DHK
SPHK Mälardalen
SPHK Södra
Skånes Draghundsklubb
SPHK Södra
Södra Dalarnas DHK
SPHK Mälardalen
SPHK Södra
SPHK Södra
SPHK Södra
SPHK Södra
SPHK Södra
17:13
17:40
18:16
18:57
19:19
19:47
20:19
22:44
23:05
23:12
23:50
31:44

0:27
1:03
1:44
2:06
2:34
3:06
5:31
5:52
5:59
6:37
14:31
1 1
2 2
3 3
5 5
7 4
4 7
6 6
10 8
8 10
9 11
11 9
12 12

Klass 4 Roller Grupp C.Individuell start.Distans: 4 km, Snitthast: 29,8 km/tim.
Plc Nr Namn Förening Tid Diff  
1
2
3
4
33
56
55
54
GRANQVIST Malin
BROSCHEIT Alexander
ELLSÄTER Mathias
FRISK Andreas
SPHK Södra
SPHK Södra
SPHK Södra
Södra Dalarnas DHK
8:03,8
8:07,3
9:18,7
9:30,8

0:03,5
1:14,9
1:27,0
 
Anmälda: 4 Startande: 4 Utgått: 0

Distans: 8 km. Snitthast: 30,0 km/tim.
Plc Nr Namn Förening Tid Diff Etapplac.
1
2
3
4
33
56
55
54
GRANQVIST Malin
BROSCHEIT Alexander
ELLSÄTER Mathias
FRISK Andreas
SPHK Södra
SPHK Södra
SPHK Södra
Södra Dalarnas DHK
15:59
16:21
17:32
18:46

0:22
1:33
2:47
1 1
3 2
2 3
4 4

Klass Canicross Woman Grupp A.Individuell start.Distans: 4 km, Snitthast: 12,2 km/tim.
Plc Nr Namn Förening Tid Diff  
1 43 NORDFELDT Emelie SPHK Södra 19:42,8    
Anmälda: 1 Startande: 1 Utgått: 0

Distans: 8 km. Snitthast: 12,4 km/tim
Plc Nr Namn Förening Tid Diff Etapplac.
1 43 NORDFELDT Emelie SPHK Södra 38:35   1 1

Klass Canicross Woman Grupp C.Individuell start.Distans: 4 km, Snitthast: 11,8 km/tim.
Plc Nr Namn Förening Tid Diff  
1
2
3
4
46
47
44
45
AX Irené
GRANQVIST Malin
ELLSTRÖM Malin
DAVIDSSON Sara
SPHK Södra
SPHK Södra
SPHK Södra
SPHK Södra
20:24,8
21:28,7
22:18,8
22:23,3

1:03,9
1:54,0
1:58,5
 
Anmälda: 4 Startande: 4 Utgått: 0

Distans: 8 km. Snitthast: 11,8 km/tim.
Plc Nr Namn Förening Tid Diff Etapplac.
1
2
3
4
46
47
45
44
AX Irené
GRANQVIST Malin
DAVIDSSON Sara
ELLSTRÖM Malin
SPHK Södra
SPHK Södra
SPHK Södra
SPHK Södra
40:39
40:53
43:33
44:45

0:14
2:54
4:06
2 1
1 2
3 4
4 3

Canicross Woman Veteran Grupp C.Individuell start.Distans: 4 km, Snitthast: 11,7 km/tim.
Plc Nr Namn Förening Tid Diff  
1 48 ALMEN Cecilia 3 SPHK Södra 20:28,5    
Anmälda: 1 Startande: 1 Utgått: 0

Distans: 8 km. Snitthast: 11,7 km/tim.
Plc Nr Namn Förening Tid Diff Etapplac.
1 48 ALMEN Cecilia 3 SPHK Södra 41:12   1 1

Klass Canicross Woman Grupp B.Individuell start.Distans: 4 km, Snitthast: 14,8 km/tim.
Plc Nr Namn Förening Tid Diff  
1
2
3
49
50
51
WISTRÖM Madeleine
ELIASON Marie
JOHANSSON Lotta
Sv.Beauceronklubben
Skånes Draghundsklubb
SPHK Södra
16:13,4
21:20,1
35:12,0

5:06,7
18:58,6
 
Anmälda: 3 Startande: 3 Utgått: 0

Distans: 8 km. Snitthast: 15,2 km/tim.
Plc Nr Namn Förening Tid Diff Etapplac.
1
2
3
49
50
51
WISTRÖM Madeleine
ELIASON Marie
JOHANSSON Lotta
Sv.Beauceronklubben
Skånes Draghundsklubb
SPHK Södra
31:39
42:44
1:04:07

11:05
32:28
1 1
2 2
3 3

Canicross Woman Veteran Grupp B.Individuell start.Distans: 4 km,Snitthast: 12,4 km/tim.
Plc Nr Namn Förening Tid Diff  
1 52 MANSFELD Annica Sv.Beauceronklubben 19:23,4    
Anmälda: 1 Startande: 1 Utgått: 0

Distans: 8 km. Snitthast: 12,4 km/tim.
Plc Nr Namn Förening Tid Diff Etapplac.
1 52 MANSFELD Annica Sv.Beauceronklubben 38:44   1 1

Klass 4 Roller Grupp A.Individuell start.Distans: 4 km, Snitthast: 34,2 km/tim.
Plc Nr Namn Förening Tid Diff  
1 53 LUNDGREN Charlotta Skånes Draghundsklubb 7:01,6    
Anmälda: 1 Startande: 1 Utgått: 0

Distans: 8 km. Snitthast: 33,9 km/tim.
Plc Nr Namn Förening Tid Diff Etapplac.
1 53 LUNDGREN Charlotta Skånes Draghundsklubb 14:09   1 1

Klass 4 Roller Grupp B.Individuell start.Distans: 4 km, Snitthast: 09,7 km/tim.
Plc Nr Namn Förening Tid Diff  
1 59 JOHANSSON Lotta 2 SPHK Södra 24:50,6    
Anmälda: 1 Startande: 1 Utgått: 0

Distans: 8 km. Snitthast: 10,4 km/tim.
Plc   Namn Förening Tid Diff Etapplac.
1 59 JOHANSSON Lotta 2 SPHK Södra 45:58   1 1

Klass Motion.Individuell start.Distans: 4 km, Snitthast: 20,8 km/tim.
Plc Nr   Förening Tid Diff  
1
2
3
4
5
65
66
62
61
67
68
64

 

LINDBERG Eva
OLSSON Filip
KARLSTEDT Victoria
KARLSTEDT Victoria
SCHWARZ Marcus
WISTRÖM Dennis
SVENSSON Peter
Motion
Motion
Motion
Motion
Motion
Motion
Motion
11:32,9
13:17,3
19:09,0
19:44,5
20:24,9
DNS

1:44,4
7:36,1
8:11,6
8:52,0

 
Anmälda: 7 Startande: 5 Utgått: 0

STAFETT Slutresultat efter 3 Sträckor Distans: 5,4 km. Snitthast: 16,4 km/tim.
Plc Nr Namn Förening Tid Diff Etapplac.
1 11 Mumintrollen
BJÖRK Elin ,BROSCHEIT Alexande, FRISK Andreas
16:53:6   1 1 1
2 21 Skånes Snabbaste
ÅSTRÖM Urban, NILSSON Jonas, JADSTEN Patrik
17:45:5   2 3 2
3 31 Team Lanjas
BJÖRK Elin, BJÖRK Ida och FRISK Andreas
18:12:1   3 2 3

Sträcka 1. Löpning Distans: 1,8 km, Snitthast: 18,8 km/tim.
Plc Nr Namn Förening Tid Diff  
1
2
3
11
21
31
OLSSON Johan
ÅSTRÖM Urban
BJÖRK Elin
Mumintrollen
Skånes Snabbaste
Team Lanjas
5:44
6:00
7:05

0:16
1:21
 
Anmälda: 3 Startande: 3 Utgått: 0

Sträcka 2 Kick Bike Distans: 1,8 km, Snitthast: 26,4 km/tim.
Plc Nr Namn Förening Tid Diff  
1
2
3
12
32
22
BROSCHEIT Alexander
BJÖRK Ida
NILSSON Jonas
Mumintrollen
Team Lanjas
Skånes Snabbaste
4:05
5:58
7:51

1:53
3:46
 
Anmälda: 3 Startande: 3 Utgått: 0

Sträcka 3 Roller..Distans: 1,8 km, Snitthast: 22,1 km/tim.
Plc Nr Namn Förening Tid Diff  
1
2
3
13
23
33
GRANQVIST Malin
JADSTEN Patrik
FRISK Andreas
Mumintrollen
Skånes Snabbaste
Team Lanjas
4:53
7:04
7:56

2:11
3:03
 
Anmälda: 3 Startande: 3 Utgått: 0